nedeľa, 20 júna, 2021
21.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Trosky čínskej rakety sú už na Zemi

Trosky čínskej rakety sú už na Zemi

Trosky horného stupňa čínskej rakety Dlhý pochod-5b podľa Pekingu spadli do Indického oceánu západne od Maledív. Čínske štátne médiá uviedli, že časti rakety do atmosféry vstúpili v nedeľu o 10:24 pekinského času (4:24 SELČ) a väčšina v atmosfére zhorela.

Hlavný segment rakety Peking použil na vynesenie prvého modulu čínskej vesmírnej stanice na obežnú dráhu. Veliteľstvo vesmírnych síl USA vo vyhlásení uviedlo, že môže „potvrdiť, že raketa Dlhý pochod-5b vstúpila do atmosféry nad Arabským polostrovom”. Nebolo „známe, či trosky spadli na pevninu alebo do mora,” uviedlo velenie.

Pred poklesom rakety do atmosféry existovali obavy, že trosky by mohli spadnúť do obývanej oblasti. Americký minister obrany Lloyd Austin povedal, že Čína sa dopustila nedbanlivosti. Osemnásťtonový stupeň čínskej rakety je za posledné desaťročie jedným z najväčších objektov, ktorý neriadene zostúpil do atmosféry. Čínske médiá však označili postoj Západu za zveličovanie a predpovedali, že trosky spadnú do medzinárodných vôd.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 +49 Dnes Úmrtí 12,486 +8 Dnes Uzdravení 377,862 Infikovaných 949 Last updated: 20. júna 2021 - 02:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -