ŠELIGA obetoval iba symbolickú funkciu. Materiálnu si však ponechal, tvrdí politológ Ján Ruman

1
podpredseda parlamentu SR Juraj Šeliga (Za ľudí) Foto: TASR

Juraj Šeliga (Za ľudí) spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) minulý týždeň porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku Klub pod lampou.

Odstúpenie Juraja Šeligu (Za ľudí) z funkcie podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) je obligátnym gestom. Pre agentúru SITA to povedal politológ Ján Ruman z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

„Iveta Radičová sa v minulosti vzdala poslaneckého mandátu, pretože v parlamente hlasovala za svoju stranícku kolegyňu. Vyvodila tak zodpovednosť za svoje pochybenie. To bol akt vyspelej politickej kultúry. Juraj Šeliga mal dve funkcie – symbolickú a materiálnu. Tú symbolickú obetoval a tá materiálna mu ostala,” doplnil Ruman.

Profesorka sociológie a bývalá premiérka Iveta Radičová (Autor: SITA)

Šeliga spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) minulý týždeň porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku Klub pod lampou. Na svojom webe o tom informoval Denník N, ktorý sa odvolal na fotografie zhotovené pre týždenník Plus 7 dní. Fotky mali vzniknúť pred polnocou.

Šeliga v reakcii nato v stredu 5. mája oznámil, že sa vzdáva svojej funkcie podpredsedu parlamentu. Ospravedlnil sa všetkým občanom za zlý príklad, ktorý im ako podpredseda NR SR spolu s kolegami dal.

Svojej funkcie sa zároveň vzdala aj Žitňanská, ktorá odstúpila z postu predsedníčky Výboru NR SR pre sociálne veci. Vzniknutá situácia mrzí aj bratislavského župana Juraja Drobu, ktorý priznáva, že spravil chybu. Zároveň si však nemyslí, že ide o zlyhanie, za ktoré treba odstupovať z funkcie.

- Reklama -

1 komentár

Comments are closed.