piatok, 24 septembra, 2021
19.2 C
Bratislava
ÚvodArénaŠELIGA obetoval iba symbolickú funkciu. Materiálnu si však ponechal, tvrdí politológ Ján...

ŠELIGA obetoval iba symbolickú funkciu. Materiálnu si však ponechal, tvrdí politológ Ján Ruman

Juraj Šeliga (Za ľudí) spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) minulý týždeň porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku Klub pod lampou.

Odstúpenie Juraja Šeligu (Za ľudí) z funkcie podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) je obligátnym gestom. Pre agentúru SITA to povedal politológ Ján Ruman z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

„Iveta Radičová sa v minulosti vzdala poslaneckého mandátu, pretože v parlamente hlasovala za svoju stranícku kolegyňu. Vyvodila tak zodpovednosť za svoje pochybenie. To bol akt vyspelej politickej kultúry. Juraj Šeliga mal dve funkcie – symbolickú a materiálnu. Tú symbolickú obetoval a tá materiálna mu ostala,” doplnil Ruman.

Profesorka sociológie a bývalá premiérka Iveta Radičová (Autor: SITA)

Šeliga spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) minulý týždeň porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku Klub pod lampou. Na svojom webe o tom informoval Denník N, ktorý sa odvolal na fotografie zhotovené pre týždenník Plus 7 dní. Fotky mali vzniknúť pred polnocou.

Šeliga v reakcii nato v stredu 5. mája oznámil, že sa vzdáva svojej funkcie podpredsedu parlamentu. Ospravedlnil sa všetkým občanom za zlý príklad, ktorý im ako podpredseda NR SR spolu s kolegami dal.

Svojej funkcie sa zároveň vzdala aj Žitňanská, ktorá odstúpila z postu predsedníčky Výboru NR SR pre sociálne veci. Vzniknutá situácia mrzí aj bratislavského župana Juraja Drobu, ktorý priznáva, že spravil chybu. Zároveň si však nemyslí, že ide o zlyhanie, za ktoré treba odstupovať z funkcie.

728*90

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 18:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -