Pollák ml.: Kolíková by mala odstúpiť. Myslia si to viacerí v OĽaNO

0
poslanec parlamentu z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Peter Pollák mladší (Foto: SITA/Úrad vlády SR)

Poslanecký klub hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) má stále otázky na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí), na ktoré nedostali odpovede. Médiám to dnes povedal poslanec parlamentu Peter Pollák ml. (OĽaNO). Zastáva názor, že Kolíková by mala odstúpiť zo svojej funkcie. Zároveň potvrdil, že o tejto alternatíve uvažujú aj v hnutí OĽaNO. Mimoriadna schôdza Národnej rady SR (NR SR), na ktorej má byť Kolíková odvolávaná z funkcie sa uskutoční v pondelok 10. mája so začiatkom o 10:00. Schôdzu iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

„Budeme čakať, čo bude po koaličnej rade, na rokovanie ktorej pôjde aj predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš,” dodal Pollák.

Podporu Kolíkovej, naopak, vyjadrila strana Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutie Sme rodina.

Opoziční poslanci v návrhu na vyslovenie nedôvery uvádzajú, že od nástupu na post ministerky spravodlivosti Kolíková preukazuje veľkú mieru neodbornosti. „Prakticky všetky návrhy, ktoré predložila, boli podrobené rozsiahlej odbornej kritike a často museli byť dopracované na pôde NR SR,” uviedli. Podľa opozície ministerka zlyhala aj pri tragických udalostiach týkajúcich sa osôb držaných za zvláštnych okolností vo väzbe. „Mária Kolíková je bez akýchkoľvek pochybností spoluvlastníčkou firmy MK Real, s.r.o. Ďalšími spoluvlastníkmi tejto firmy sú brat a matka ministerky a konateľkou je nevlastná sestra ministerky. Konateľka bola v januári 2020 právoplatne odsúdená za spreneveru takmer 16-tisíc eur, ktoré patrili majiteľom bytov v bytových domoch v Moste pri Bratislave, ktoré spravovala rodinná firma Kolíkovcov MK Real, s.r.o.,” doplnili poslanci v návrhu.

- Reklama -