nedeľa, 24 októbra, 2021
8.7 C
Bratislava
ÚvodArénaBývalý šéf SIS Pčolinský ostáva vo väzbe

Bývalý šéf SIS Pčolinský ostáva vo väzbe

Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský ostane vo väzbe. Potvrdila to hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie už doručili na prokuratúru.

„Úradu špeciálnej prokuratúry bolo doručené rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu Pezinok, ktorý zamietol žiadosť o prepustenie z väzby a ponechal ho vo väzbe pre kolúzny dôvod väzby,” uviedla hovorkyňa. Dodala, že zároveň súd nevyhovel prokurátorovi, ktorý žiadal rozšírenie dôvodov väzby.

Tökölyová následne informovala, že prokurátor ÚŠP podal proti rozhodnutiu o zamietnutí návrhu na rozšírenie dôvodov väzby obvineného sťažnosť. O nej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský čelí obvineniu, že za úplatok 20-tisíc eur zastavil odpočúvanie a rozpracovanie momentálne obvineného podnikateľa Zoroslava Kollára. Druhé obvinenie je podľa medializovaných informácií založené na podozrení, že sprostredkoval sumu desaťtisíc eur policajtovi za to, aby sa neriešili podozrenia voči známej nadnárodnej stavebnej spoločnosti.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 24. októbra 2021 - 11:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img