Remišová: Vláda musí Slovensku tvrdo slúžiť. Reštart 2.0 sa začal

0
Premiér Eduard Heger si potriasa rukou s expremiérom, ministrom financií SR Igorom Matovičom. Medzi nimi, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.(Foto: SITA, Branislav Bibel)

Prioritou vlády bude podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) naďalej podpora rodiny a vytváranie priaznivých podmienok pre podnikanie a prácu. Ako to vidia predsedovia koaličných strán?

Predseda Národnej rady SR a koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár konštatoval, že vláda a koalícia dostala druhú šancu. „Verím a som presvedčený, že sa takáto kríza viacej nebude opakovať, že si niektorí ľudia prestanú merať egá a že sa budú pozerať na občanov, ľudí a hlavne na voličov, ktorí nás do tohto parlamentu dostali,“ povedal. Zároveň konštatoval, že svoje politické programy vedia uskutočniť, ak budú súdržní a „ťahať za jeden povraz“. Tiež zopakoval, že ak sa bude opakovať „takýto cirkus“, tak jeho hnutie predstúpi pred občanov a odmietne na ňom účasť s tým, že budú za predčasné voľby.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedkyňa vládnej strany Za ľudí Veronika Remišová vníma prijatie PVV ako obrovský záväzok, aby nasledujúce tri roky „slúžili tvrdo, oddane a poctivo“ Slovensku. „Reštart 2.0 začal a nasleduje tvrdá práca,“ zdôraznila. Vo svojom príhovore tiež priblížila, že v ich pláne je aj presadzovať opatrenia, ktoré pomôžu rodinám a zabezpečia kvalitnejšie a lepšie platené miesta. Na otázku, čo sa stane, ak sa znova prekročí „červená línia“ odpovedala, že všetci štyria koaliční partneri vedia, že je potrebné sa sústrediť na potreby ľudí a nie na vnútorné spory a na seba.

Zľava v popredí: Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková, minister financií SR a podpredseda vlády SR Igor Matovič, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová a predseda vlády SR Eduard Heger po hlasovaní o programovom vyhlásení vlády (PVV) Eduarda Hegera a vyslovení dôvery v rámci rokovania 27. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 4. máj 2021. (Foto: SITA/Branislav Bibel)

„Osobne, čím ďalej tým viac, začínam mať pocit, že to, čo sa stalo, bolo dôležité preto, aby táto koalícia mohla naplniť svoje ciele,“ uviedol predseda OĽaNO a minister financií SR Igor Matovič. Vysvetlil, že bolo dobré urobiť tento rez a umožniť nový začiatok aj v súvislosti so zložitým rokom pre Slovensko. Poznamenal, že nie je pre neho príjemné sa stať symbolom utrpenia pandémie, ale na druhej strane si myslí, že Slovensko potrebuje na mieste premiéra osobu, ktorá bude symbolom nádeje. Podľa neho, ak by ostal na mieste premiéra, bol by aj naďalej symbolom utrpenia pandémie a človeka, čo bral ľuďom slobodu.

Koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS) zastúpil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling, ktorý uviedol, že strana bude stabilným a zodpovedným partnerom so zdravým rozumom. Podľa neho bude štvorkoalícia čiaru, ktorú si určili, dodržiavať a budú sa pozerať iba dopredu. Prípadné názorové rozdiely by mali vydebatovať za zatvorenými dverami a argumentovať sa bude faktami.

- Reklama -