nedeľa, 16 mája, 2021
11.8 C
Bratislava
Úvod Aréna V rámci boja proti terorizmu zakázali v Turecku výmenu kryptomien

V rámci boja proti terorizmu zakázali v Turecku výmenu kryptomien

Výmeny kryptomien budú v Turecku podľa najnovšieho dekrétu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana považovať za nedovolené aktivity.

Tamojšia centrálna banka pred dvomi týždňami zakázala používanie kryptomien, ako sú napríklad bitcoiny, pri platbách za tovary a služby. Vo vyhlásení, v ktorom vysvetlila svoje dôvody, banka uviedla, že transakcie uskutočňované pomocou kryptomien predstavovali „neodvolateľné“ riziká, hlavne možné financovanie terorizmu a pranie špinavých peňazí.

Turecké úrady minulý mesiac začali vyšetrovanie podvodov na dvoch kryptomenových burzách – Thodex a Vebitcoin. V súvislosti s Thodexom dokonca zatkli šesť podozrivých osôb a Interpol vydal v mene Turecka príkaz na zadržanie výkonného riaditeľa tejto spoločnosti.

Mnoho ľudí v Turecku sa v ostatnom období obrátilo na kryptomeny, aby ochránili svoje úspory pred rastúcou infláciou a prepadom tureckej líry.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,420 +258 Dnes Úmrtí 12,203 +35 Dnes Uzdravení 370,552 Infikovaných 4,665 Last updated: 16. mája 2021 - 01:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -