sobota, 31 júla, 2021
24 C
Bratislava
ÚvodArénaZa zotrvanie Slovenska v NATO by hlasovalo len 51 percent opýtaných

Za zotrvanie Slovenska v NATO by hlasovalo len 51 percent opýtaných

Za zotrvanie Slovenska v NATO by hlasovalo len 51 percent opýtaných Slovákov. Vyplýva to z monitoringu vnímania NATO občanmi krajín aliancie, ktorý je súčasťou výročnej správy NATO za rok 2020, ktorú zverejnil generálny tajomník Jens Stoltenberg.

Vnímanie NATO na Slovensku je tak v porovnaní s priemerom Severoatlantickej aliancie nižšie. Takmer dve tretiny obyvateľov NATO (62 %) podporuje zotrvanie svojej krajiny v aliancii, pričom len 11 percent by hlasovalo za vystúpenie.

„Alarmujúce“ je podľa MO SR zistenie, že až 27 percent opýtaných Slovákov by preferovalo odchod Slovenska z NATO, čo je po Čiernej hore druhé najvyššie číslo spomedzi 30 členov NATO. „Zaujímavé je, že napriek nie príliš pozitívnemu postoju voči nášmu členstvu až 64 percent Slovákov verí, že v prípade útoku na Slovensko by NATO malo našu krajinu brániť v súlade s princípom kolektívnej sebaobrany aliancie,“ uviedol Analytický útvar MO SR.

Rezort obrany skonštatoval, že vzhľadom na výsledky prieskumu sú o to dôležitejšie aktivity na šírenie relevantných informácií o členstve Slovenska v NATO (kampane WeAreNato), ako aj na boj s dezinformáciami v oblasti obrannej a bezpečnostnej politiky Slovenskej republiky. „Tu sa aktívne angažuje aj MO SR prípravou akčného plánu boja proti hybridným hrozbám a šíreniu dezinformácií, vytvorením funkcie poradcu ministra pre boj s hybridnými hrozbami, či pravidelným informovaním o dianí v oblasti obrany formou sociálnych sietí,“ uzavrel analytický útvar.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 +66 Dnes Úmrtí 12,540 +4 Dnes Uzdravení 379,535 Infikovaných 572 Last updated: 31. júla 2021 - 11:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -