Heger: Som rád, že vakcináciu mladých zastavili

0
Eduard Heger, premiér (Foto: TASR/AP)

Dôležitejšie je, aby vakcínou Pfizer/BionTech proti ochoreniu COVID-19 boli zaočkované staršie ročníky. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽaNO) v relácii Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko. Reagoval tak na pridelenie očkovacích termínov tínedžerom, ktorí môžu byť očkovaní iba touto vakcínou. Ocenil, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) zastavil ich očkovanie.

Heger podotkol, že ak je na Slovensku prebytok vakcíny Pfizer/BionTech, tak by sa nemala ponúkať mladým ľuďom pod 18 rokov ale starším ročníkom v rizikovej kategórií. Zároveň dodal, že je v poriadku, že mladí sú zaregistrovaní v čakárni, avšak nemali byť pozvaní na očkovanie.

V súvislosti s vakcínou Sputnik V uviedol, že nevidí dôvod, aby sa investoval čas do toho, ako bola zmluva napísaná, ale aby sa zaistila kolektívna imunita. Dodal, že chcú očkovať tým, čo zatiaľ prišlo na Slovensko, a podľa vývoja sa budú uchádzať o dodávky vakcíny Sputnik V na máj či jún.

Zároveň však podotkol, že v tomto momente je to predčasné riešiť, lebo sa na Slovensku nezačalo touto vakcínou očkovať. „My potrebujeme začať očkovať. To je to dôležité. Samozrejme, pre mňa je zase dôležité, aby tá vakcína, ktorou očkujeme, bola bezpečná, a preto čakáme na výsledky testov,“ vysvetlil.

- Reklama -