VIDEO: Bratislavské ulice sa opäť zapĺňajú. Mestská polícia posilňuje hliadky

0
Do ulíc mesta sa vracajú ľudia, mestská polícia preto posilní hliadky Zdroj: Facebook/ Mestská polícia Bratislava

Bratislavská mestská polícia (MsP) v súvislosti s uvoľnením opatrení zintenzívňuje kontroly v centre hlavného mesta. Magistrát Bratislavy o tom informuje na sociálnej sieti.

„Po mesiacoch tvrdého lockdownu sa všetci tešíme na príjemné chvíle na letných terasách a život v meste,” uvádza mesto a zároveň dodáva, že keďže tento týždeň sa otvorili terasy a zákaz vychádzania sa posunul, v podvečerných hodinách sa v centre mesta zdržiava neporovnateľne viac ľudí. „S postupným uvoľňovaním spadá na MsP Bratislava nevďačná úloha hliadok kontrolovať dodržiavanie platných opatrení. Intenzívnejšie kontroly budú najmä v kritických časoch – vo štvrtok, v piatok a v sobotu večer,” ozrejmilo hlavné mesto.

Zvýšený počet hliadok MsP kontroluje podniky, aby boli včas zatvorené, dodržiavanie zákazu vychádzania a združovania sa vo veľkých skupinách. Zakázaná je aj konzumácia alkoholu na verejnosti, mimo terás podnikov. „Cieľom nie je zbytočne pokutovať, ani znepríjemňovať ľuďom život. Ak sa vám prihovorí hliadka, prosíme vás o akceptovanie usmernení a ohľaduplnosť,” uzatvára mesto.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu