štvrtok, 17 júna, 2021
29.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Korčok: Nemecko je náš strategický, politický a ekonomický partner v Európe

Korčok: Nemecko je náš strategický, politický a ekonomický partner v Európe

Nemecko je naším strategickým partnerom, najdôležitejším obchodným partnerom a jedným z najväčších investorov. Počas pracovnej návštevy Berlína to v utorok povedal slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Ministri sa v rozhovore venovali viacerým bilaterálnym témam vrátane pokračovania intenzívnej spolupráce v rámci tzv. Prehĺbeného dialógu medzi Slovenskom a Nemeckom. “S ministrom Heikom Maasom sme hovorili o tom, ako ešte viac prehĺbiť strategický dialóg medzi našimi krajinami a ako lepšie využiť jeho možnosti,” povedal Korčok, ktorý za Slovensko vyjadril záujem viac spolupracovať v oblasti výskumu a vo vývoji moderných technológií.

“Považujem za dôležité, aby sme riešili výzvy, ktoré pred Úniou stoja, spoločne, či už je to boj s pandémiou, plán obnovy alebo posilnenie postavenia EÚ v medzinárodných vzťahoch,” uviedol Korčok na svojej druhej návšteve Nemecka vo funkcii šéfa diplomacie.

Korčok tiež v rozhovore s nemeckým partnerom potvrdil podporu suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach. Ministri sa zhodli aj na potrebe zvýšenia dynamiky prístupového procesu krajín západného Balkánu a venovali sa tiež posilňovaniu transatlantických vzťahov a dôležitosti spolupráce s USA ako kľúčovým spojencom Európy.

Počas návštevy nemeckej metropoly šéf slovenskej diplomacie vystúpil aj na podujatí organizovanom nadáciou Körber Stiftung, na ktorom diskutoval na tému budúcnosti Európy v postpandemickom období s členmi Spolkového snemu (Bundestag), predstaviteľmi nemeckých rezortov diplomacie a obrany, ako aj ďalších inštitúcií.

Súčasťou programu návštevy bolo aj položenie kvetov k pamätníku Berlínskeho múru pri príležitosti spomienky na jednu z obetí komunistickej diktatúry.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 18:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -