štvrtok, 17 júna, 2021
28.8 C
Bratislava
Úvod Aréna USA nariadili stiahnutie zamestnancov z veľvyslanectva v Afganistane

USA nariadili stiahnutie zamestnancov z veľvyslanectva v Afganistane

Spojené štáty v utorok nariadili zamestnancom svojho veľvyslanectva v Kábule, ktorých činnosť nie je nevyhnutná, aby opustili Afganistan. Ako dôvod uviedli zvyšujúce sa hrozby, informovali agentúry AFP a AP.

Americké ministerstvo zahraničných vecí nariadilo stiahnutie všetkých vládnych zamestnancov, ktorých funkcia si nevyžaduje fyzickú prítomnosť v Afganistane.

Ministerstvo takisto občanov USA varovalo v súvislosti s vycestovaním do Afganistanu. Tí, ktorí už v tejto krajine sú a chcú ju opustiť, “by tak mali urobiť čo najskôr prostredníctvom dostupných komerčných letov”.

Americký prezident Joe Biden v marci oznámil stiahnutie amerických vojakov v z Afganistanu, ktoré sa má uskutočniť do 11. septembra tohto roka. Odsun amerických vojakov a vojakov NATO sa má oficiálne začať 1. mája, píše AFP.

Veliteľ amerických síl v Afganistane generál Austin Miller však v nedeľu oznámil, že presun amerických vojakov z niektorých oblastí Afganistanu sa už začal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 20:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -