USA: Biden sa chce v roku 2024 znova uchádzať o post prezidenta

0
Americký prezident Joe Biden (Foto: TASR/AP)

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok vyhlásil, že v prezidentských voľbách v roku 2024 sa plánuje znova uchádzať o post šéfa Bieleho domu. Biden takisto uviedol, že viceprezidentka Kamala Harrisová bude opäť kandidovať spolu s ním. Informovala o tom agentúra AFP.

“Odpoveď je áno, plánujem sa uchádzať o znovuzvolenie. Očakávam to,” odpovedal 78-ročný Biden na prvej tlačovej konferencii v Bielom dome po svojom zvolení na otázku novinárov týkajúcu sa jeho politickej budúcnosti.

Biden chcel týmito slovami podľa AFP vyvrátiť špekulácie, že ako doteraz najstarší prezident USA by sa o znovuzvolenie po uplynutí prvého funkčného obdobia už uchádzať nechcel. Biden v tejto súvislosti dodal, že vopred si nestanovuje pevné plány, ale “rešpektuje osud”.

Na otázku, či by si za kandidátku na viceprezidentku vybral znova Harrisovú, povedal, že to “jednoznačne očakáva”, keďže si “robí skvelú prácu”.

viceprezidentka Kamala Harrisová (Foto: TASR/AP)

Bidenov predchodca Donald Trump svoje plány na znovuzvolenie ohlásil krátko po tom, ako sa v januári 2017 ujal postu šéfa Bieleho domu, pripomína CNN.

americký prezident Joe Biden (Foto: TASR/AP)

Demokrat Joe Biden zložil slávnostnú prísahu 20. januára 2021 vo Washingtone a stal sa tak 46. prezidentom Spojených štátov amerických. Biden zvíťazil v prezidentských voľbách 3. novembra minulého roka, keď porazil republikánskeho vyzývateľa Donalda Trumpa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu