Bitcoin sa po víkendových rekordoch oslabil

0
Ilustračná snímka. (Foto: madartzgraphics, Pixabay)

Bitcoin sa na začiatku nového týždňa oslabil a jeho cena sa ustálila na úrovni okolo 60.000 USD (50.280,73 eura). Počas víkendu opäť prelamoval rekordy, keď sa dostal až na dohľad k 62.000 USD. Podporili ho obavy z inflácie a nové stimuly v USA.

Cena najväčšej a najznámejšej kryptomeny v pondelok v skorom ázijskom obchodovaní padla až na 58,956,90 USD. V sobotu sa dostala na nové maximum 61.781,83 USD.

Jedným z dôvodom poklesu mohla byť aj správa agentúry Reuters o snahe Indie zakázať digitálne aktíva. Sprísňovanie regulácie a štátne zásahy sú mračno, ktoré visí nad bitcoinom po tom, čo ho tento rok podporili šéf Tesly Elon Musk alebo šéf Twitteru Jack Dorsey, rovnako ako investiční giganti Goldman Sachs a BlackRock.

Cena bitcoinu sa tento rok už viac než zdvojnásobila, vlani sa zoštvornásobila.

“Investície zo strany inštitucionálnych investícií a firiem sa zvyšujú. Je to, čo ja volám, financializácia bitcoinu,” uviedol hlavný devízový stratég Mizuho Securities Masafumi Yamamoto. “Stáva sa z neho aktívum, ktoré investori už nemôžu ignorovať.”

Víkendový nárast bitcoinu na nový rekord podporilo zvýšenie rizikového apetítu investorov na finančných trhoch po schválení balíka nových fiškálnych stimulov v USA v objeme 1,9 bilióna a jeho podpise prezidentom Joeom Bidenom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu