piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodArénaSaS žiada odchod Matoviča, funkciu ponúkol aj Sulík

SaS žiada odchod Matoviča, funkciu ponúkol aj Sulík

Predčasné voľby nechceme, sme za rekonštrukciu vlády – vyhlásil predseda SaS, minister hospodárstva a vicepremiér Richard Sulík. “Vyzývam premiéra, aby odstúpil,” vyhlásil Sulík a povedal, že ak je to potrebné, opustí svoj post aj on.

Matovič podľa Sulíka nie je osobnostne, odborne ani komunikačne spôsobilý viesť vládu, nie je schopný dodržiavať dohody. Svoj post je ochotný Sulík opustiť a vrátiť sa do parlamentu ako riadne zvolený poslanec NR SR.

SaS požaduje Matovičov odchod do budúceho utorka, inak SaS odíde z vládnej koalície. „Takto sa nedá ďalej fungovať,“ dodal Richard Sulík. Podľa neho by mohol Igora Matoviča nahradiť napríklad Eduard Heger, v OĽaNO podľa neho určite nájdu niekoho, kto ich bude reprezentovať lepšie.

“Predčasné voľby vonkoncom nechceme,” uviedol Sulík. Odchod strany z vládnej koalície vidí ako poslednú možnosť. Ďalší postupe chce Sulík komunikovať aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Ideálne by podľa Sulíka bolo, keby všetci koaliční lídri prestali byť členmi vlády. Za ľudí bude mať tlačovú besedu o 15. hodine.

vo videu tlačová konferencia SaS

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 10:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -