piatok, 23 apríla, 2021
2.8 C
Bratislava
Úvod Aréna USA: V továrni v Georgii došlo k úniku tekutého dusíka, zomrelo 6...

USA: V továrni v Georgii došlo k úniku tekutého dusíka, zomrelo 6 ľudí

Najmenej šesť ľudí prišlo vo štvrtok o život v dôsledku úniku tekutého dusíka v továrni na spracovanie hydiny v meste Gainesville v americkom štáte Georgia. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa tamojších úradov zomrelo päť osôb priamo na mieste. Jedna osoba zomrela po prevoze do nemocnice. Zranenia utrpelo aj prinajmenšom ďalších deväť ľudí, pričom viacerých z nich hospitalizovali.

K úniku chemikálie došlo po 10.00 h (16.00 SEČ). Pri následnom zásahu sa zranili aj prinajmenšom štyria hasiči. Hospitalizovali ich pre problémy s dýchaním.

Približne 2,5-kilometrový úsek cesty vedúcej k továrni a zároveň neďalekej základnej škole úrady uzavreli. Vedenie školy uviedlo, že žiaci sa zdržiavali v učebniach, keďže prvotné informácie naznačovali, že došlo k chemickému výbuchu, približuje agentúra AFP. Únik nebezpečnej látky sa však podľa úradov podarilo zastaviť a chemikália sa vzduchom nešírila, píše AP.

Georgia je v rámci USA štátom s najrozvinutejším hydinárskym priemyslom. Centrom tohto odvetvia je tam práve mesto Gainesville, kde v závodoch na spracovanie hydiny pracujú tisíce ľudí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,150 Úmrtí 11,357 Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,493 Last updated: 23. apríla 2021 - 06:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -