štvrtok, 17 júna, 2021
19.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Karas: Advokátska komora stále nemôže informovať o „disciplinárkach“ advokátov

Karas: Advokátska komora stále nemôže informovať o „disciplinárkach“ advokátov

Slovenská advokátska komora (SAK) stále nemôže informovať o „disciplinárkach“ advokátov. „Nie je tu žiaden posun,“ uviedol v rozhovore predseda SAK Viliam Karas. Ministerstvo spravodlivosti SR chce riešiť otázku disciplinárnej zodpovednosti právnických profesií v rámci kreovania disciplinárneho poriadku pre Najvyšší správny súd (NSS) SR.

„Mrzí ma to, lebo jedným z mojich cieľov je stransparentnenie disciplinárnych konaní komory. Aby bola verejnosť informovaná o tom, že je u nás vyvodzovaná disciplinárna zodpovednosť,“ podotkol Karas, ktorý vykonáva funkciu predsedu SAK od januára 2021. 

Komora podľa neho realizuje každoročne viac ako 100 disciplinárnych konaní. „Približne v 70 prípadoch je vyvodená zodpovednosť voči konkrétnemu advokátovi. Bohužiaľ, nevieme a nemôžeme o tom informovať,“ dodal s tým, že SAK v júni 2020 predložila rezortu spravodlivosti návrh legislatívneho riešenia.

Komora zaznamenala vyhlásenie rezortu spravodlivosti, že návrh plánuje implementovať. „Na rokovaniach s ministerstvom sa budeme pýtať aj na túto otázku,“ zdôraznil.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,149 Úmrtí 12,456 Uzdravení 377,534 Infikovaných 1,159 Last updated: 17. júna 2021 - 07:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -