Cibulková: Hlásim sa ako dobrovoľníčka do prvej línie

0
slovenská tenistka Dominika Cibulková (Foto: TASR)

Tenistka Dominika Cibulková sa rozhodla vyriešiť škandál s prednostným očkovaním. Cez sociálnu sieť sa ospravedlnila a vyhlásila, že kontaktovala ministerstvo zdravotníctva, aby pomáhala v prvej línii.

“Dopustila som sa chyby, keď som si myslela, že len vypĺňame voľné miesta a nevyužité vakcíny. Došlo k situácii, ktorú už nevrátim, ale ako som sa vyjadrila hneď na začiatku, ponúkam svoju pomoc. Chcem využiť ponuku Ministerstva zdravotníctva, aby som ako dobrovoľníčka pomohla v prvej línii a v tejto veci som už MZ kontaktovala,” napísala Cibulková v utorok popoludní.

Vyjadrila sa aj k informáciám, ktoré sa objavili o jej odvodoch do zdravotnej poisťovne. “Od roku 2009 do dnešného dňa som na zdravotných odvodoch na Slovensku zaplatila 55 966,58 EUR. Odhlásená zo zdravotnej poisťovne som bola dva roky, od 27.12.2017 do 19.2.2020 z dôvodu dočasného domicilu v Dubaji. Od 19.2. 2020 som opäť riadne prihlásená a odvody naďalej platím,” uviedla Cibulková.

Rezort zdravotníctva víta, že Cibulková chce poskytnúť pomoc zdravotníkom prvej línie. “Predbežne sme sa dohodli, že bude pomáhať pri testovaní na ochorenie COVID-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave. Zapojí sa aj do informačnej komunikačnej kampane,” komentovala hovorkyňa Zuzana Eliášová s dôvetkom, že bývalá tenistka by tak mala podporiť dôležitosť a význam očkovania v širšej verejnosti ako motiváciu pre účasť čo najväčšieho počtu ľudí v boji s týmto ochorením.

- Reklama -