pondelok, 8 marca, 2021
3.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Pápež v homílii vyzval k premýšľaniu o nespravodlivosti

Pápež v homílii vyzval k premýšľaniu o nespravodlivosti

Pápež František pri príležitosti celebrovania štvrtkovej polnočnej omše v Bazilike svätého Petra vo Vatikáne vyzval veriacich k pomoci chudobným a pripomenul, že sám Ježiš sa narodil ako chudobný vydedenec. Informovala o tom agentúra Reuters.

Tohtoročná bohoslužba bola pre protikoronavírusové obmedzenia komornejšia – zúčastnilo sa jej menej ako sto ľudí, vrátane niekoľkých kardinálov a biskupov, a konala sa skôr.  

Polnočná vianočná omša sa zvyčajne slúži v hlavnej chrámovej lodi s účasťou až 10.000 veriacich, prítomní bývajú členovia diplomatického zboru z takmer 200 krajín sveta. Tentoraz sa veriaci zmestili do zadnej časti svätostánku. Omša začala o dve hodiny skôr, už o 19.30 h, aby skončila predtým, než začne v Taliansku od 22.00 h platiť nočný zákaz vychádzania.

 Pápež v homílii povedal, že Vianoce by mali každého prinútiť, aby premýšľal o “našej nespravodlivosti voči toľkých našim bratom a sestrám”, namiesto toho, aby sa oddával “nekonečnej túžbe po majetku a pominuteľnom potešení”. “Boh medzi nás prišiel v chudobe a v núdzi, aby nám povedal, že keď budeme slúžiť chudobným, preukážeme tak lásku k nemu,” povedal 84-ročný pápež, ktorý vo štvrtok odslúžil svoju ôsmu vianočnú omšu.

V piatok prednesie hlava katolíckej cirkvi tradičné požehnanie Urbi et Orbi (Mestu a svetu). Výnimočne tak urobí vo vnútri Apoštolského paláca, aby sa vzhľadom na pandémiu koronavírusu zabránilo zhlukovaniu davov veriacich.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,786 +396 Dnes Úmrtí 7,921 +85 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,565 Last updated: 8. marca 2021 - 19:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky