piatok, 17 septembra, 2021
15.1 C
Bratislava
ÚvodArénaPredstavitelia cirkví na Slovensku vyzvali k solidarite a spolupatričnosti

Predstavitelia cirkví na Slovensku vyzvali k solidarite a spolupatričnosti

Predstavitelia cirkví na Slovensku apelujú na veriacich k solidarite, ohľaduplnosti a spolupatričnosti počas sviatkov aj počas prísnejších opatrení v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Vyplýva to z ich stanoviska, ktoré poskytol hovorca Ústredného zväzu židovských obcí v SR Roman Gajdoš.

“Vo svetle skúseností predchádzajúcich generácií nás naše náboženské i kultúrne dedičstvo vedie k tomu, aby sme si v pohnutých časoch zachovali rozvahu, pokoru a pokoj. Aby sme sa jeden k druhému správali ako k bratovi a sestre. Nový koronavírus tu nebude navždy. Dokážeme ho prekonať a zasa prídu lepšie časy,” píše sa v stanovisku.

Predstavitelia cirkví poukázali na náročnosť aktuálneho obdobia. Poďakovali sa ľuďom, ktorí sú v prvej línii boja proti pandémii, vyzdvihli úlohu lekárov a zdravotníkov, policajtov, vojakov aj zamestnancov v obchodoch.

Pod stanoviskom sú podpísaní generálny biskup Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku a predseda Ekumenickej rady cirkví v SR Ivan Eľko, predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský a predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR Richard Duda.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 17. septembra 2021 - 10:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -