streda, 21 apríla, 2021
7 C
Bratislava
Úvod Aréna Vatikán dekrétom povoľuje ďalšie bohoslužby v jeden deň. Znižuje sa tak riziko...

Vatikán dekrétom povoľuje ďalšie bohoslužby v jeden deň. Znižuje sa tak riziko zhromažďovania

Vatikánska Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí vydala dekrét, ktorý kňazom výnimočne umožňuje sláviť až štyri bohoslužby v jeden deň. A to na slávnosti 25. decembra, 1. a 6. januára. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

Slovenskí biskupi preto povzbudzujú kňazov, aby na základe pastoračnej skúsenosti a poznania miestnych okolností vhodne využili túto možnosť a pomohli tak znížiť riziko zhromažďovania väčšieho počtu osôb na jednej sviatočnej bohoslužbe. Zároveň tiež kňazov i všetkých veriacich prosia o zvýšenú trpezlivosť, ohľaduplnosť a snahu prežiť vianočné sviatky v pokoji, so skutočne duchovným úžitkom.

Od soboty 19. decembra vstupujú do platnosti nové pravidlá, ktoré sa budú týkať aj bohoslužieb počas vianočných sviatkov. “Verejné bohoslužby budú pokračovať, avšak s tým rozdielom, že počet účastníkov sa pre zhoršenú epidemiologickú situáciu zníži na 25 percent kapacity miest na sedenie v chrámoch. V praxi to znamená, že každá druhá lavica v kostole zostane prázdna a v rámci obsadených lavíc bude medzi sediacimi vždy jedno miesto voľné,” uvádza KBS. Okrem toho na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR zostávajú v platnosti všetky doteraz platné prísne hygienické opatrenia.

   

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 Úmrtí 11,244 Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 21. apríla 2021 - 08:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -