štvrtok, 13 mája, 2021
10.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Slovenská pošta má problém, čoraz viac pracovníkov je v izolácii

Slovenská pošta má problém, čoraz viac pracovníkov je v izolácii

Zhoršujúci sa stav pandémie nového koronavírusu komplikuje predvianočnú prevádzku Slovenskej pošty, informuje o tom vedúca odboru komunikácie a marketingu pošty Jana Lukáčová. Čoraz viac zamestnancov je pozitívnych, prípadne musia ostať izolovaní, čo ovplyvňuje prevádzku aj logistiku pošty, a to sa môže prejaviť v obmedzeniach hodín pre verejnosť, ako aj pri doručovaní zásielok.

“Slovenská pošta prosí občanov – klientov – o pochopenie a trpezlivosť a zároveň ich uisťuje, že využíva všetky alternatívy a robí všetko preto, aby výpadok pracovníkov nahradila a zabezpečila čo najplynulejší priebeh predvianočnej prevádzky,” vyjadrila sa Lukáčová.

Ako zdôraznila, predvianočné obdobie prináša už tradične zvýšený záujem o poštové služby, či už posielanie listových zásielok, alebo balíkov. “Slovenská pošta prijme denne viac ako jeden milión listových zásielok a viac ako 120.000 balíkov,” vyčíslila Lukáčová s tým, že vplyv na nárast počtu zásielok má hlavne nákup cez internet, posielanie darčekov prostredníctvom pošty, ale aj stále pretrvávajúca tradícia zasielania vianočných pozdravov.

V týchto dňoch od 17. do 23. decembra počas rušnej predvianočnej prevádzky Slovenská pošta zároveň vyplatí aj viac ako 254.000 sociálnych dávok a dôchodkov. “Obraciame sa preto na klientov, aby nielen dodržiavali všetky hygienické opatrenia, ale aby v komunikácii s pracovníkmi pošty, ktorí sú už dlhé mesiace v prvej línii boja s nákazou, zachovávali slušnosť, ľudskosť a pochopenie,” uzavrela Lukáčová.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,540 Úmrtí 12,096 Uzdravení 369,084 Infikovaných 5,360 Last updated: 13. mája 2021 - 07:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -