pondelok, 18 januára, 2021
-8.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Bratislavský Ružinov zvažuje vytvorenie stáleho odberného miesta na COVID-19

Bratislavský Ružinov zvažuje vytvorenie stáleho odberného miesta na COVID-19

Bratislavský Ružinov zvažuje vytvorenie stáleho odberného miesta na ochorenie COVID-19. Eviduje totiž veľký záujem ľudí o testovanie antigénovými testami aj mimo plošného testovania a dlhé rady počas uplynulých dní pred nemocnicou v Ružinove, keďže štátne odberné miesta kapacitou nie vždy stačia. Mestská časť už v tejto súvislosti komunikuje s ministerstvom zdravotníctva i ďalšími subjektmi.

„Rozmýšľame, či vieme ako mestská časť pomôcť a zabezpečiť pravidelné testovanie. Bezpečnosť je to najdôležitejšie a preventívne testovanie pri nejakých príznakoch je najvhodnejší spôsob, ako rozlíšiť bežnú chrípku alebo nádchu od nového koronavírusu,” uviedol pre TASR starosta Ružinova Martin Chren.

Mestská časť sa s touto ideou obrátila aj priamo na svojich obyvateľov, ktorých sa pýtala, čo si myslia o vytvorení stáleho odberného miesta. Väčšinová odpoveď bola podľa starostu v tomto smere jednoznačne pozitívna.

Spýtali sme sa ľudí v Ružinove, čo by si mysleli o tom, keby miestny úrad pomohol zabezpečiť takéto testovacie miesto. Väčšinová odpoveď bola jednoznačne pozitívna. Mestskej časti sa už medzičasom ozvali niektoré zdravotnícke organizácie, ktoré takúto službu poskytujú, jej vedenie “veľmi intenzívne a konštruktívne” komunikuje aj s rezortom zdravotníctva. „Možno že sa nám podarí dokonca zabezpečiť aj nejakú formu spolupráce, kde by mestská časť len poskytla priestor a všetko ostatné by bolo pre nás bez nákladov,“ poznamenal Chren.

Plusom by podľa starostu bolo, že Ružinovčania by získali možnosť bezplatne sa otestovať. „Viem si predstaviť, že by sme aj registráciu na presný čas odberu vedeli zariadiť, takže testovanie by bolo bez zbytočných radov,” napísal na sociálnej sieti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 Úmrtí 3,474 Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 18. januára 2021 - 04:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky