nedeľa, 1 augusta, 2021
18.6 C
Bratislava
ÚvodArénaVďaka aplikácii Virtuálny dizajn ožíva umenie v uliciach Kežmarku

Vďaka aplikácii Virtuálny dizajn ožíva umenie v uliciach Kežmarku

Prechádzka ulicami Kežmarku môže byť od pondelka vďaka mobilnej aplikácii Virtuálny dizajn festival Kežmarok zaujímavejšia. Po nasnímaní obrázka umiestneného na viacerých miestach v meste objekt priamo na displeji pred očami diváka “ožije”.

Prechádzka ulicami Kežmarku môže byť od pondelka vďaka mobilnej aplikácii Virtuálny dizajn festival Kežmarok zaujímavejšia. Zdroj: Mesto Kežmarok – oficiálna stránka

„Môže to byť socha dvoch rúk pri turistickej informačnej kancelárii, pohybujúce sa špirály pri radnici alebo bocian pred redutou,” predstavil slovenský startup od spoločnosti Akular Ondrej Miškovič z oddelenia komunikácie a propagácie kežmarského mestského úradu.

Ako uviedol primátor mesta Ján Ferenčák, za pomoci aplikácie sa obyvateľom a návštevníkom mesta zobrazí umenie, ktoré môžu obdivovať len v Kežmarku a v americkom meste Seattle. „V budúcnosti plánujeme rozšírenie tohto projektu o regionálne unikáty, ako zbierku muzeálnych exponátov alebo zoologickej záhrady. Virtuálne zobrazenie nám vzdialených zvierat, ako napríklad koala a kengura, by mohlo v budúcnosti slúžiť ako pomôcka v školách,” doplnil.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,531 Infikovaných 576 Last updated: 1. augusta 2021 - 04:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -