pondelok, 25 januára, 2021
2 C
Bratislava
Úvod Aréna Čiastočný lockdown v Anglicku sa skončí 2. decembra, oznámil Johnson

Čiastočný lockdown v Anglicku sa skončí 2. decembra, oznámil Johnson

Čiastočný lockdown na území Anglicka sa skončí 2. decembra, oznámil v pondelok britský premiér Boris Johnson.

Čiastočný lockdown s rozsiahlymi obmedzeniami týkajúcimi sa najmä spoločenských aktivít platí v Anglicku od 5. novembra.

Ľudia sa po jeho skončení budú môcť stretávať na otvorených priestranstvách v maximálnom počte šesť osôb a otvorené budú obchody, ktoré nie sú nevyhnutné, telocvične, rekreačné zariadenia i kaderníctva.

Povolené budú svadby, športovanie na vonkajších priestranstvách a hromadné modlitby.

Anglicko sa vráti k trojstupňovému systému opatrení, ktorý vláda predstavila v septembri. Opatrenia v rámci jednotlivých stupňov však budú sprísnené.

Krčmy a bary už nebudú musieť zatvárať svoje prevádzky o 22.00 h. V oblastiach s menej prísnymi stupňami jeden a dva budú podľa premiéra musieť zatvoriť o 23.00 h, no objednávky môžu prijímať len do 22.00 h.

Britská vláda podľa Johnsona s decentralizovanými vládami vo Walese, Škótsku a Severnom Írsku pracuje na pláne, ktorý bude v platnosti počas Vianoc. „Nemôžem povedať, že Vianoce budú tento rok bežné,” povedal Johnson.

Vláda takisto plánuje zaviesť zmeny v oblasti izolácie pre osoby, ktoré prišli do kontaktu s nakazenými.

Líder britskej opozičnej Labouristickej strany Keir Starmer vyjadril znepokojenie v súvislosti s trojstupňovým systémom lockdownu. Premiéra vyzval, aby “veľmi rýchlo” oznámil, ktoré konkrétne stupne budú v jednotlivých oblastiach krajiny v platnosti.

Takisto žiadal, aby vláda svoje rozhodnutia konzultovala s miestnymi úradmi, a požadoval aj nový balíček ekonomických opatrení v súvislosti s finančnou podporou pre samostatne zárobkovo činné osoby.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 25. januára 2021 - 01:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky