sobota, 16 januára, 2021
-3.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Južné Tirolsko v Taliansku cez víkend otestuje obyvateľov na SARS-CoV-2

Južné Tirolsko v Taliansku cez víkend otestuje obyvateľov na SARS-CoV-2

V severotalianskej provincii Južné Tirolsko sa od piatku do nedele uskutoční celoplošné testovanie obyvateľstva na koronavírus. Testovanie bude dobrovoľné a je otvorené pre všetkých. Výnimka platí pre deti do päť rokov a osoby, ktoré už mali pozitívny výsledok testu na koronavírus SARS-CoV-2 alebo sú v izolácii. Testovaniu sa nemusia podrobiť ani obyvatelia domovov pre seniorov a pacienti v nemocniciach.

Ako informovala agentúra DPA, najvyšší predstaviteľ provincie Južné Tirolsko, Arno Kompatscher, v utorok na tlačovej konferencii adresoval všetkým obyvateľom provincie výzvu, aby sa na testovaní zúčastnili. Ich účasť označil za “aktívny príspevok” k splošteniu vlny pandémie v regióne.

Očakáva sa, že odobratie biologického materiálu na testovanie bude trvať len niekoľko minút. Výsledky testu budú k dispozícii do jednej hodiny a budú danej osobe doručené e-mailom, uviedli úrady provincie vo svojom vyhlásení.

Podľa očakávania vedenia provincie by mohlo byť vykonaných okolo 350.000 testov – asi toľko ich bolo vykonaných za uplynulý víkend v celom Taliansku.

Južné Tirolsko je nemecky hovoriaca oblasť hraničiaca s Rakúskom, ktorej vláda v Ríme udelila pomerne veľkú autonómiu. Podľa údajov z roku 2019 tam žije viac ako 530.000 ľudí.

Ide tiež o jeden zo siedmich talianskych regiónov alebo provincií, kde úrady z dôvodu vážnej pandemickej situácie nariadili obmedzenie pohybu ľudí a ekonomických aktivít. Väčšina obchodov je zatvorená a ľudia na odchod z domu potrebujú písomné zdôvodnenie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 +2,045 Dnes Úmrtí 3,417 +55 Dnes Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 16. januára 2021 - 19:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky