pondelok, 25 januára, 2021
-0.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Biden si vybral za vedúceho kancelárie Bieleho domu Rona Klaina

Biden si vybral za vedúceho kancelárie Bieleho domu Rona Klaina

Novozvolený americký prezident Joe Biden v stredu oznámil, že si za vedúceho kancelárie Bieleho domu vybral svojho dlhoročného poradcu Rona Klaina. Informovala o tom v noci na štvrtok agentúra AFP.

„Jeho dlhoročné a rozmanité skúsenosti a schopnosť pracovať s ľuďmi z celého politického spektra sú presne to, čo potrebujem od šéfa kancelárie Bieleho domu v tomto krízovom okamihu, keď znovu zjednocujeme našu krajinu,” vysvetlil svoj výber Biden.

Klain (59) zastával post šéfa kancelárie viceprezidenta počas Bidenovho pôsobenia v tomto úrade za vlády Baracka Obamu (2009 až 2017). Klain pre neho pracoval v rokoch 2009 až 2011. V polovici 90. rokoch bol šéfom kancelárie viceprezidenta Ala Gora. V roku 2014 bol vymenovaný za koordinátora pre mimoriadnu situáciu spojenú s opatreniami týkajúcimi sa šírenia eboly v Spojených štátoch.

Klain je považovaný za vplyvného člena Demokratickej strany. Ako hlavný poradca bol súčasťou Bidenovho tímu počas jeho nedávnej prezidentskej volebnej kampane.

Víťazom amerických prezidentských volieb z 3. novembra sa stal demokratický kandidát Biden po tom, čo zvíťazil v štáte Pensylvánia. Bývalý viceprezident presiahol potrebnú hranicu 270 hlasov voliteľov a porazil tak svojho republikánskeho protikandidáta a úradujúceho šéfa Bieleho domu Trumpa. Informovali o tom v sobotu 7. novembra americké médiá vrátane televíznej stanice CNN a tlačovej agentúry AP.

Trump odmieta prijať prehru v prezidentských voľbách. Vyhlásil, že voľby sa ešte neskončili a má záujem v tejto veci podniknúť ďalšie právne kroky. Zbor voliteľov, ktorý formálne zvolí prezidenta a viceprezidentku na ďalšie funkčné obdobie, sa zíde 14. decembra.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 23:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky