nedeľa, 17 októbra, 2021
12.9 C
Bratislava
ÚvodArénaViceprezidentka Harrisová: Nebudem posledná žena na tomto poste

Viceprezidentka Harrisová: Nebudem posledná žena na tomto poste

Kamala Harrisová, ktorá sa v sobotu stala prvou ženou-viceprezidentkou, sa vo svojom prejave plnom symboliky prihovorila aj dievčatám a odkázala im, že nebude posledná na tomto poste, informovala agentúra AFP.

Pred skandujúci a nadšený dav vystúpila ešte pred samotným Bidenom a vyhlásila, že voliči ohlásili “nový deň pre Ameriku”.

Harrisová, ktorá je zároveň prvou Afroameričankou a prvou Američankou ázijského pôvodu na poste viceprezidenta USA, mala oblečený biely oblek ako prejav uznania sufražetkám, ktoré pred 100 rokmi vybojovali ženám v USA hlasovacie a politické práva.

“Aj keď som možno prvou ženou v tomto úrade, nebudem poslednou. Pretože každé dievčatko, ktoré sa dnes večer na nás díva, vidí, že toto je krajina možností,” uviedla.

Harrisová prisľúbila, že bude bojovať za “vykorenenie systematického rasizmu”, ale rovnako ako Biden apelovala na jednotu. “Američania si zvolili prezidenta, ktorý v nás predstavuje to najlepšie,” uviedla.

Reč, ktorú predniesla senátorka za štát Kalifornia, bol sám osebe dôkazom toho, akú prominentnú úlohu jej dal Biden, keďže novozvolení prezidenti sa zvyčajne snažia pozornosť upriamiť na seba. Nie je zvykom, aby na pódium pri víťaznom prejave pozvali svoju dvojku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 17. októbra 2021 - 14:11 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img