Biden: Budem sa usilovať zjednocovať, nie rozdeľovať

0
Víťaz amerických prezidentských volieb Joe Biden (Foto: TASR/AP)

Budem prezidentom, ktorý sa bude usilovať zjednocovať, nie rozdeľovať, vyhlásil v prejave Joe Biden, ktorého víťazstvo v prezidentských voľbách má 14. decembra potvrdiť Zbor voliteľov.

Vo svojom víťaznom prejave v meste Wilmington v americkom štáte Delaware, Biden sľúbil, že bude prezidentom, ktorý “nevidí červené [republikáni] alebo modré [demokrati] štáty, ale vidí iba Spojené štáty americké” a dodal, že bude pracovať “z celého srdca”, aby si získal dôveru všetkých Američanov, uviedla ďalej agentúra AP.

Biden tiež vyhlásil, že získal viac hlasov ako ktorýkoľvek iný prezidentský kandidát v histórii. Svoju výhru označil za “presvedčivé víťazstvo, za víťazstvo pre národ”. Priznal sa tiež, že ho prekvapili oslavy a “záplava radosti”, ktorá prepukla po celých USA po vyhlásení jeho víťazstva.

Víťazom amerických prezidentských volieb sa stal demokratický kandidát Joe Biden po tom, čo zvíťazil v štáte Pensylvánia. Bývalý viceprezident presiahol hranicu 270 hlasov voliteľov a tak porazil svojho republikánskeho protikantidáta a úradujúceho šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa. Informovali o tom v sobotu agentúra AFP a stanica CNN na svojej webovej stránke.

Úradujúci americký prezident Donald Trump odmieta prijať prehru v prezidentských voľbách. Vyhlásil, že voľby sa ešte neskončili a má záujem v tejto veci podniknúť ďalšie právne kroky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu