pondelok, 29 novembra, 2021
1.2 C
Bratislava
ÚvodArénaO bývalých policajných špičkách sudca stále rozhoduje... Väzba, alebo sloboda?

O bývalých policajných špičkách sudca stále rozhoduje… Väzba, alebo sloboda?

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS) prerušil v sobotu rozhodovanie o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na väzobné stíhanie ôsmich bývalých vysokopostavených policajných funkcionárov, zadržaných vo štvrtok (5. 11.) v rámci akcie Očistec.

V rozhodovaní o jednotlivých obvinených bude pokračovať v nedeľu (8.11.) od 13.00 hodiny. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Sudca začal rozhodovať v sobotu od 12.00 hodiny.

Ako prvý začal výsluch bývalého funkcionára Ministerstva vnútra SR Martina F. Nasledovať mal pôvodne výsluch bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Petra Hraška, ten je však podľa vyjadrenia jeho obhajcu Ľubomíra Hlubočana od rána v nemocničnom ošetrení. Sudca pokračoval vo výsluchu bývalého vysokopostaveného funkcionára finančnej spravodajskej jednotky NAKA Mariána Zetocha. Ako štvrtý v poradí bol vypočutý bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer. Vo večerných hodinách prebehol výsluch bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara a posledný bol vypočutý exfunkcionár Bernard Slobodník.

Prokurátor ÚŠP podal návrh na väzobné stíhanie ôsmich osôb, zadržaných vo štvrtok v rámci akcie NAKA, v sobotňajších skorých ranných hodinách. Obvinenie vyšetrovateľ NAKA vzniesol pre viaceré trestné činy, okrem iného pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy a trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Dovedna je obvinených 13 osôb – medzi nimi aj špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, bývalý elitný policajt Pavol Vorobjov, nitriansky podnikateľ Norbert Bödör a Milan Žáčik. Tí sú už dávnejšie stíhaní väzobne. Jednu osobu z policajného zaistenia prepustili.
      

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 673,015 +5,054 Dnes Úmrtí 14,341 +67 Dnes Uzdravení 549,171 Infikovaných 109,503 Last updated: 29. novembra 2021 - 11:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img