Novým predsedom Únie potravinárov Slovenska sa stal Daniel Molnár

0
Na snímke nový predseda Únie potravinárov Slovenska Daniel Molnár z Únie hydinárov Slovenska. Foto: TASR

Novým predsedom Únie potravinárov Slovenska (ÚPS) sa stal Daniel Molnár, výkonný riaditeľ Únie hydinárov Slovenska. Uviedla to pre TASR Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK). Molnár podľa nej na čele potravinárskeho združenia tak vystriedal Stanislava Voskára, ktorý odišiel na Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Holéciová podčiarkla, že Daniel Molnár sa ujíma funkcie predsedu ÚPS v náročných časoch. Krajina zápasí s následkami pandémie koronavírusu, potravinárom naďalej chýba adresná pomoc štátu, členské krajiny finišujú s prípravou Strategických plánov k novej Spoločnej poľnohospodárskej politike.

Zverejnený Plán obnovy EÚ, v ktorom sa s podporou potravinárstva zatiaľ veľmi nepočíta, ide podľa nej v príkrom rozpore s plánom štátu zvyšovať potravinovú sebestačnosť krajiny. Potravinárstvo vlečie za sebou z minulosti obrovský investičný dlh a mnohé aktuálne legislatívne návrhy rovnako nedávajú našim producentom potravín nádej na lepšiu budúcnosť.

„Chcem pokračovať v nastolenom trende a riešiť reálne problémy potravinárov pre rozvoj a zveľaďovanie potravinárskej výroby na Slovensku. Aktuálne je tých problémov naozaj veľa. Verím však, že sa nám podarí dosiahnuť vhodné legislatívne prostredie a znížiť administratívnu záťaž. Takýmto spôsobom môžeme pracovať na zvýšení potravinovej bezpečnosti a sebestačnosti,” povedal po svojom zvolení Molnár.

Holéciová dodala, že predsedu si spomedzi seba vyberajú členovia predstavenstva, ktorí sú volení členmi ÚPS na obdobie troch rokov. Najbližšie voľby nového predstavenstva ÚPS budú na budúci rok. ÚPS je členom Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

- Reklama -