utorok, 29 novembra, 2022
2.4 C
Bratislava
ÚvodArénaTrump chce právne napadnúť výsledky v štátoch, kde teraz vyhral Biden

Trump chce právne napadnúť výsledky v štátoch, kde teraz vyhral Biden

Americký prezident Donald Trump oznámil, že jeho tím z dôvodu páchania volebných podvodov podnikne právne kroky vo všetkých štátoch, ktoré najnovšie, v poslednom vývoji sčítavania hlasov, získal jeho súper Joe Biden. Trump o tom informoval vo štvrtok na Twitteri v príspevku, ktorý následne táto sociálna sieť skryla tak, že jeho obsah označila za zavádzajúci.

Trump v predmetnom príspevku na Twitteri tiež napísal, že na preukázanie podvodov páchanými voličmi, ako aj ovplyvňovania priebehu volieb, má jeho kampaň dostatok dôkazov a ľudí odkázal, na to aby sledovali médiá. Status doplnil vetou Vyhráme! a svojim známym heslom „Amerika na prvom mieste!”

Twitter k Trumpovho príspevku neskôr pripojil upozornenie, že časť alebo celý obsah tohto tvítu je sporný a zrejme aj zavádzajúci. Obsah tohto tvítu sa už na osobnom účte republikánskeho miliardára nedá vidieť priamo – zobrazí sa až po zámernom kliknutí na zmienené upozornenie, ktoré ho prekrýva. Podobne Twitter prekryl už v stredu viacero Trumpových tvítov týkajúcich sa volieb, vrátane príspevku, v ktorom obviňoval Bidena z toho, že sa mu snaží “ukradnúť” prezidentské voľby.

Podľa agentúry AP má demokratický kandidát Joe Biden po víťazstve v Michigane, Wisconsine a Arizone už 264 voliteľských hlasov; na celkové víťazstvo vo voľbách je ich potrebných 270.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -