sobota, 6 marca, 2021
5.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Vo Vyšnom Nemeckom polícia odhalila pod kamiónmi piatich migrantov

Vo Vyšnom Nemeckom polícia odhalila pod kamiónmi piatich migrantov

Na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom v okrese Sobrance zaistila polícia piatich nelegálnych migrantov. Ukrývali sa pod úložnými priestormi dvoch kamiónov. O prípade informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Ako uviedla, k zadržaniu štyroch Afgancov a jedného štátneho príslušníka Iránu došlo v piatok 30. októbra v popoludňajších hodinách počas colnej a hraničnej kontroly na výstupe zo Slovenska. „Spod ložnej plochy návesov dvoch kamiónov sa ozývali zvuky a búchanie,” priblížila Kopernická s tým, že hraničiari a colníci následne dopravili obe vozidlá do kontrolnej haly.

Päticu nájdených migrantov bez cestovných dokladov, rovnako ako aj oboch vodičov kamiónov ukrajinskej národnosti predviedli na oddelenie. „Po spracovaní zápisnice o podaní vysvetlenia boli vodiči prepustení na ďalšiu cestu na Ukrajinu,” doplnila hovorkyňa s tým, že migrantov eskortovali do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce, kde zotrvajú do vykonania administratívneho vyhostenia do krajiny tranzitu. Výsledky RT-PCR testu na COVID-19 dopadli u všetkých negatívne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 +2,522 Dnes Úmrtí 7,739 +74 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 6. marca 2021 - 13:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky