sobota, 16 januára, 2021
-2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Šikuta je pripravený navrhnúť dočasné pozastavenie funkcie sudcovi Kolcunovi

Šikuta je pripravený navrhnúť dočasné pozastavenie funkcie sudcovi Kolcunovi

Predseda Najvyššieho súdu (NS) SR Ján Šikuta je pripravený okamžite navrhnúť sudcovi Jozefovi Kolcunovi dočasné pozastavenie funkcie, ak na to budú dôvody. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová s tým, že Šikuta sa o stredajšom zásahu NAKA, pri ktorom mal byť zadržaný Kolcun, dozvedel len z médií.

Predseda NS SR doposiaľ oficiálne nedisponuje žiadnymi konkrétnymi informáciami, a teda nemá vedomosť, prečo bol sudca zadržaný. “V prípade, že tieto informácie preukážu existenciu dôvodných pochybností o tom, či sudca spĺňa predpoklady sudcovskej spôsobilosti, a došlo z jeho strany k takému konaniu, ktorým bola vážne ohrozená dôveryhodnosť súdnictva, je predseda NS SR pripravený okamžite navrhnúť sudcovi Kolcunovi dočasne pozastaviť funkciu,” uviedla Važanová.

Pri akcii s krycím názvom Víchrica zadržala NAKA viaceré osoby. Viaceré médiá informujú, že ide o ľudí z prostredia justície. Medzi zadržanými menujú bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu SR Jarmilu Urbancovú, sudcu Najvyššieho súdu Jozefa Kolcuna či bývalú podpredsedníčku Okresného súdu Bratislava I Katarínu Bartalskú. Zadržaný má byť aj právnik Zoroslav Kollár či bratislavská sudkyňa Otília Doláková.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 +2,729 Dnes Úmrtí 3,362 +102 Dnes Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 03:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky