štvrtok, 2 decembra, 2021
6.8 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Za najkľúčovejšiu tému považuje prezidentka kondíciu zdravotníckych zariadení, uviedla v Martine

VIDEO Za najkľúčovejšiu tému považuje prezidentka kondíciu zdravotníckych zariadení, uviedla v Martine

Kondíciu zdravotníckych zariadení považuje prezidentka SR Zuzana Čaputová za najkľúčovejšiu tému nasledujúcich dní a týždňov. Povedala to v pondelok po návšteve Univerzitnej nemocnice Martin (UNM).

Hlava štátu uviedla, že chce byť informovaná z prvej ruky o tom, ako sa darí zdravotníckym zariadeniam v aktuálnej situácii, preto navštívila martinskú nemocnicu. Zdôraznila, že je v kontakte aj s predstaviteľmi iných nemocníc a zdravotníckych zariadení.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová (chrbtom) počas navštevy Univerzitnej nemocnice v Martine. Foto: TASR

„Hovorí sa veľa o tom, ako sa vyvíja situácia v Českej republike, že sa k nej blížime. Dokonca sa k nej blížime aj rýchlejším tempom. Znamená to, že v horizonte dvoch alebo troch týždňov sa podľa predikcií bude počet hospitalizovaných počítať nie na stovky alebo na tisícky. Práve preto je dôležité, v akej kondícii sú naše nemocnice a zdravotnícky personál,“ zdôraznila.

Prezidentka zároveň poukázala na to, že počet zdravotných sestier a obslužného zdravotného personálu na Slovensku je nepomerne nižší. „V porovnaní napríklad s Nemeckou republikou máme na počet obyvateľov polovicu zdravotných sestier… Toto sú dôvody, pre ktoré sa zaujímam o to, ako zvládneme budúci nápor,“ informovala.

Rovnako ako v iných slovenských nemocniciach, aj v UNM podľa Čaputovej čelia tomu, že ochorenie COVID-19 sa nevyhýba ani lekárom a zdravotníckemu personálu. Podotkla, že situácia nie je jednoduchá.

„Hovorili o únave, ale zároveň aj o veľkom odhodlaní,“ priblížila. Nápor pacientov však podľa nej nateraz zvládajú.

VIDEO

Prezidentka Zuzana Čaputová v Univerzitnej nemocnici v Martine. Zdroj: TASR
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 697,471 +7,853 Dnes Úmrtí 14,606 +103 Dnes Uzdravení 571,321 Infikovaných 111,544 Last updated: 2. decembra 2021 - 12:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img