Koketovanie s nacizmom nemôžeme akceptovať, reaguje vicepremiérka

0
Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: TASR

Dlhoročné, niekedy menej a inokedy viac skryté koketovanie s nacizmom či fašizmom je niečo, čo v demokratickej spoločnosti nemôžeme akceptovať. A to ani pod falošným argumentom slobody. V reakcii na rozhodnutie samosudkyne Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorá uznala predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu za vinného zo zločinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd, to uviedla ministerka pre investície Veronika Remišová (Za ľudí).

Suma na šekoch, ktoré Kotleba rozdal, nie je podľa Remišovej “len nejaké náhodné numero vytiahnuté v lotérii”. “Súd potvrdil, že je to odkaz na symboliku zvrátenej ideológie, ktorá rozpútala najkrvavejší vojnový konflikt v dejinách a je zodpovedná za smrť 50 miliónov ľudí,” komentovala.

Pondelkové rozhodnutie súdu považuje vicepremiérka za veľmi dôležité. “Je signálom, že vieme, čo sú oni zač. Nech sú si vedomí, že im pozorne pozeráme na prsty a počúvame, čo hovoria. A ešte s väčšou pozornosťou vnímame to, o čom nehovoria a chcú to utajiť,” uzavrela.

Sudkyňa Ružena Sabová Kotlebu v kauze kontroverzných šekov pre chudobných v pondelok odsúdila na štyri roky a štyri mesiace odňatia slobody. Tie by si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

- Reklama -