piatok, 17 septembra, 2021
15.1 C
Bratislava
ÚvodArénaMatovič pre spor so Sulíkom koalíciu nepoloží. Zodpovednosť ide ďalej, komentuje

Matovič pre spor so Sulíkom koalíciu nepoloží. Zodpovednosť ide ďalej, komentuje

Premiér Igor Matovič (OĽANO) by koalíciu pre spor s podpredsedom vlády SR a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) nepoložil. Napriek tomu odmieta a kritizuje Sulíkove vyjadrenia na adresu odborníkov a prirovnáva ho ku kotlebovcom, ktorí šíria dezinformácie aj o novom koronavíruse. Matovič hovorí, že ústredný krízový štáb (ÚKŠ) v nedeľu (11. 10.) prijímal najťažšie rozhodnutie pre Slovensko za posledných 70 rokov.

„Kamarátstvo sa skončilo, ale zodpovednosť ide ďalej,” komentoval premiér. Odmietol Sulíkove slová o “tliachaninách”, ktoré sa mali týkať rokovania odborníkov. Premiér sa ospravedlnil za Sulíkove výroky všetkým členom pandemickej komisie a ÚKŠ. Dúfa, že Sulík vyvodí v prípade zhoršenia situácie spôsobenej novým koronavírusom osobnú zodpovednosť a nastaví sám sebe zrkadlo.

Vicepremiér podľa premiéra “šíri bludy” a “žije vo svojom svete”.

„Skúsme sa spamätať a nešírme bludy hodné Mariana Kotlebu,” povedal Matovič. Dáta, ako sa šíri nový koronavírus, napríklad v reštauráciách, podľa neho boli dostupné, ale nie sú podstatné.

Matovič očakáva, že SR by sa do dvoch týždňov mohla dostať na kapacitu testovania 15 000 ľudí denne.

Sulíkovci pre TASR reagovali, že sa radi zapoja “do vecnej a racionálnej debaty”, ale na osobné útoky reagovať nebudú.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 17. septembra 2021 - 08:56 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -