piatok, 18 júna, 2021
29.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Jordánsko: V armádnom sklade došlo k výbuchu a požiaru

Jordánsko: V armádnom sklade došlo k výbuchu a požiaru

V armádnom sklade zbraní v jordánskom meste Zarká došlo v piatok ráno k obrovskému výbuchu, ktorý vyvolal následný požiar. Nijaké obete či zranení zatiaľ hlásení neboli, informovala agentúra AFP.

„Explózia nastala v skorých ranných hodinách v piatok… v sklade s nepoužiteľnými mínometnými bombami, ktorý patrí ozbrojeným silám,” uviedol vo vyhlásení hovorca jordánskej vlády.

Výbuch sa odohral v meste Zarká ležiacom približne 25 kilometrov východne od jordánskeho hlavného meste Ammán v neobývanej oblasti, kde sa nachádza viacero podobných skladov.

Podľa záverov počiatočného vyšetrovania “výbuch spôsobil elektrický skrat v skladoch nachádzajúcich sa v izolovanej a neobývanej oblasti”, ktorá bola monitorovaná kamerami.

Armáda, ktorá danú oblasť okamžite uzavrela, potvrdila, že výbuch nastal v jednom z muničných skladov neďaleko mesta Zarká. Príčinu výbuchu vyšetrí komisia zriadená na tento účel, dodali armádni predstavitelia.

V guvernoráte Zarká s populáciou zhruba 1,5 milióna ľudí došlo v uplynulých rokoch k niekoľkým explóziám, ktoré spôsobila najmä stará munícia a požiare v skladoch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,248 +38 Dnes Úmrtí 12,478 +14 Dnes Uzdravení 377,759 Infikovaných 1,011 Last updated: 18. júna 2021 - 19:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -