Polícia zadržala Krajmera. Z domu ho vyviedli v putách

0
Národná kriminálna agentúra vykonáva domovú prehliadku u bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Roberta Krajmera 10. septembra 2020 v Trenčíne. Foto: TASR

Polícia zadržala vo štvrtok večer bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta Krajmera. Policajti ho podľa informácií TASR vyviedli z jeho domu v Trenčíne v putách. Upozornila na to TV Markíza. Zásah má súvisieť s kauzou reštaurácie Fatima v Trenčíne.

Polícia k zásahu informácie neposkytuje.

„Môžeme potvrdiť, že NAKA vykonáva procesné úkony. Bližšie informácie v tejto chvíli nemôžeme poskytnúť,” povedala pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) SR Denisa Bárdyová.

Video

NAKA zadržala bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Krajmera. Zdroj: TASR

V súvislosti s kauzou reštaurácie Fatima v Trenčíne obvinil vyšetrovateľ päť osôb. Obvinenie sa týka trestnej veci zločinu marenia spravodlivosti a prečinu krivej výpovede a krivej prísahy. Pre TASR to vo štvrtok uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Medzi obvinenými je aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská. Tú ešte (9. 9.) vypočúvali na nitrianskej expozitúre NAKA. Spolu s ňou bol predvedený aj jej svat Peter Vaska, expolicajt Milan Žáčik, trenčianska advokátka Anna Žedényiová i doterajší svedok v kauze Michal V.

Národná kriminálna agentúra vykonáva domovú prehliadku u bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Roberta Krajmera 10. septembra 2020 v Trenčíne. Foto: TASR

Z pozície šéfa protikorupčnej jednotky NAKA odišiel Krajmer v marci 2018 po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Kritike čelil po medializovaných informáciách o jeho prítomnosti na mieste činu na začiatku vyšetrovania. Krajmer požiadal o uvoľnenie z funkcie podľa vlastných slov po dôkladnom zvážení a vzhľadom na neprimeraný nátlak na jeho rodinu a prácu protikorupčnej jednotky, ktorý vníma ako nedôvodný a politizujúci. Zostal však v Policajnom zbore a zastával pozíciu v útvaroch kriminálnej služby. O rok požiadal o ukončenie pracovného pomeru a k 1. marcu 2019 skončil svoje pôsobenie na Ministerstve vnútra SR.

- Reklama -