Severná Kórea odvysielala cez YouTube sériu záhadných čísel, údajne pre špiónov

1
severokórejský vodca Kim Čong-un (Foto:TASR/AP)

Severná Kórea odvysielala v sobotu po prvý raz prostredníctvom webovej platformy YouTube sériu záhadných čísel, o ktorých sa predpokladá, že ide o zašifrovanú správu pre jej špiónov v Južnej Kórei. Informovala o tom agentúra Jonhap.

Pchjongjanský štátny rozhlas zverejnil na svojom účte na YouTube videoklip, v ktorom hlásateľka prečítala “úlohu preskúmania informačných technológií univerzity diaľkového vzdelávania pre expedičných agentov č. 719”. Hlásateľka počas jednej minúty opakovala frázy ako “č. 23 na strane 564, č. 19 na strane 479”.
V samotnom rozhlase tieto čísla odvysielané neboli.

Agentúra Jonhap poznamenala, že Severná Kórea vysiela takéto “zdanlivo náhodné čísla” prostredníctvom rozhlasu od čias studenej vojny, naposledy to bolo 7. a 13. marca 2020. Je to však po prvý raz, čo Pchjongjang použil globálnu platformu na zdieľanie videí na zasielanie “zjavne kódovaných správ”.

- Reklama -

1 komentár

  1. Niekomu tu už načisto je. BE!!! To čo nám tu predvádzajú teroristi a fašisti z USA a EU pod kuratelou zločineckej teroristickej organizácie NATO je priam niečo desivé!!! Toto nedokázali ani komunisti!!! Teroristické útoky a vojny ktoré USA a NATO viedli za posledných cca 20 rokov v Srbsku, Iraku, Afganistane, Líbyi, Sýrii, sú toho jasným dôkazom!!! Prevrat na Ukrajine a nastolenie fašistickej diktatúry priamo v Európe. Už zase!!! Pokus o vojenský puč v Turecku. Brutalita štátnych policajných zložiek proti pokojným demonštrantom v v Španielsku, Francúzsku. A posledne teraz jasne viditeľný rasizmus v USA, ale teraz proti bielym!!! Tak to je sa na čo tešiť. To vám poviem. Boh ochraňuj Slovensko a rodu verných Slovákov. Cho_vancovi moc nepomohol, ale ako sa vraví, cesty pána sú nevyspytateľné. Isto tým Boh niečo zamýšľal. Snáď to, aby sa konečne Slovensko a Slováci spamätali a vystúpili z EU a NATO kým sa to ešte dá!!! Lebo ako sa javí, tak toto je cesta do pekla!!! Mysleniu zdar!!!

Comments are closed.