Rusko oznámilo vyhostenie nórskeho diplomata

0
norway, flag, norwegian flag
Na ilustračnej snímke vlajka Nórska. Foto: pixabay.com

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v piatok oznámilo vyhostenie nórskeho diplomata v reakcii na rovnaký krok Nórska. Informovala o tom agentúra AFP.

Ministerstvo uviedlo, že jedného z vysokopostavených diplomatov na nórskom veľvyslanectve v Moskve vyhlásili za nežiaducu osobu. Na opustenie Ruska má tri dni.

“Ruské ministerstvo zahraničných vecí informovalo naše veľvyslanectvo v Moskve, že jeden z našich diplomatov už nie je viac v Rusku vítaný,” uviedlo podľa agentúry Reuters nórske ministerstvo zahraničných vecí.

Ministerstvo vo vyhlásení uvádza, že tento krok považuje za “úplne neopodstatnený”, keďže diplomat neporušil žiadne pravidlá.

Ide o odvetnú reakciu na nedávne vyhostenie ruského diplomata z Nórska po tom, ako v Osle zatkli nórskeho občana pre podozrenie zo špionáže pre Kremeľ.

Muža zadržali 15. augusta počas stretnutia s údajným agentom ruskej tajnej služby. Jeho identita doposiaľ nebola odhalená, malo by však ísť o päťdesiatnika narodeného v zahraničí. Podľa nórskej tlačovej agentúry NTB je to Nór indického pôvodu.

- Reklama -