piatok, 22 januára, 2021
5.1 C
Bratislava
Úvod Aréna India začína s druhou fázou klinického testovania vakcín proti koronavírusu

India začína s druhou fázou klinického testovania vakcín proti koronavírusu

Indické zdravotnícke úrady v utorok oznámili, že sa začala druhá fáza klinického testovania vakcín proti koronavírusu vyvinutých indickými firmami. Informáciu priniesla tlačová agentúra AP.

Klinické testy sa robia s vakcínou s inaktivovaným koronavírusom, ktorú vyrobila spoločnosť Bharat Biotech, a DNA-vakcínou vyvinutou farmaceutickou firmou Zydus Cadila.

Nasledujúci týždeň sa na 17 miestach Indie začne druhá fáza testov očkovacej látky vyvinutej Oxfordskou univerzitou.

Ministerstvo dodalo, že polovicu úmrtí na koronavírus v Indii tvoria ľudia vo veku pod 60 rokov. Uviedlo tiež, že 37 percent úmrtí predstavujú ľudia vo veku 45 – 60 rokov. Celosvetový výskum pritom ukazuje, že ochorenie COVID-19 spôsobované koronavírusom je smrteľné predovšetkým pre ľudí v pokročilom veku. Podľa názoru indických odborníkov na zdravotníctvo táto odchýlka existuje preto, že úmrtia na COVID-19 medzi seniormi v Indii neboli podchytené alebo neboli títo seniori testovaní.

India je s 1,8 milióna nakazených ľudí na treťom mieste v počte potvrdených prípadov infekcie a na piatom mieste v počte úmrtí, ktorých má vyše 39 000, ako vo svojom súhrne zo sveta uvádza americká Univerzita Johnsa Hopkinsa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 Úmrtí 3,801 Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 22. januára 2021 - 03:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky