piatok, 24 septembra, 2021
17.8 C
Bratislava
ÚvodArénaŠkótsko ruší povinnú karanténu aj pre Slovensko

Škótsko ruší povinnú karanténu aj pre Slovensko

Škótsko od 28. júla ruší povinnú 14-dňovú karanténu pre cestujúcich z Estónska, Lotyšsky, Slovenska, Slovinska a karibského ostrovného štátu Svätý Vincent a Grenadíny. Informovala o tom v piatok škótska vláda na svojej oficiálnej webovej stránke.

Vláda rozhodnutie prijala po posúdení epidemiologickej situácie v súvislosti s koronavírusom SARS-CoV-2. Tieto výnimky budú podľa škótskej vlády pravidelne prehodnocované a s prípade zhoršenia situácie môže nastať znovuzavedenie karanténnych opatrení.

Škótsky minister spravodlivosti Humza Yousaf však pripomenul, že vírus je stále nákazlivý a smrtiaci a Škótsko sa “nesmie uspokojiť” ani po zrušení karanténnych opatrení.

Cestujúci by podľa neho mali dodržiavať pokyny verejného zdravotníctva, ktoré zahŕňajú nosenie pokrývok tváre, vyhýbanie sa preplneným priestranstvám, umývanie si rúk a dodržiavanie rozstupov. V prípade, že osoby u seba spozorujú príznaky ochorenia, mali by sa izolovať a požiadať o vykonanie testu.

Britská ministerka pre Európu Wendy Mortonová slovenskému ministrovi zahraničných vecí Ivanovi Korčokovi oznámila, že Británia zaradila Slovensko na zoznam bezpečných krajín a Slováci cestujúci do Anglicka nebudú musieť absolvoval karanténu.

Korčok rozhodnutie Veľkej Británie uvítal a vyzdvihol podrobnú a profesionálnu analýzu o vývoji pandémie na Slovensku, ktorú britskej strane poskytol hlavný hygienik SR Ján Mikas, uvádza tlačový odbor MZVEZ.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 11:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -