sobota, 27 novembra, 2021
-0.2 C
Bratislava
ÚvodArénaNeboli férové, tvrdí poľská opozícia o prezidentských voľbách. Žiada o zrušenie ich...

Neboli férové, tvrdí poľská opozícia o prezidentských voľbách. Žiada o zrušenie ich platnosti Najvyšší súd

Poľská opozičná Občianska platforma (PO) oficiálne požiadala o zrušenie platnosti nedávnych prezidentských volieb z dôvodu údajného zneužitia peňazí zo štátneho rozpočtu na kampaň prezidenta Andrzeja Dudu, informovala agentúra DPA.

“Hlasovanie samo o sebe mohlo byť v poriadku, ale záležitosti okolo neho – využitie verejnoprávnych médií a verejných financií – spôsobili, že podmienky neboli pre všetkých rovnaké,” uviedol vo štvrtok líder PO Borys Budka.

Voľby “neboli férové”, pokračoval. PO vo štvrtok odovzdala sťažnosť na Najvyšší súd. “Ak nepoukážeme na nezrovnalosti, ďalšie voľby budú ešte viac zmanipulované,” povedal Budka.

V nedeľnom druhom kole prezidentských volieb obhájil svoj mandát súčasný prezident Andrzej Duda so ziskom 51,03 percenta hlasov. Jeho súper, varšavský primátor Rafal Trzaskowski, získal 48,97 percenta odovzdaných hlasov.

Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) voľby vyhodnotila ako “dobre zvládnuté aj napriek medzerám v regulácii niektorých dôležitých aspektov”. Verejnoprávne médiá podľa OBSE stáli na strane Dudu.

Členovia PO uviedli, že šance pre úspech ich sťažnosti na Najvyššom súde sú malé.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 651,234 Úmrtí 14,177 Uzdravení 532,875 Infikovaných 104,182 Last updated: 27. novembra 2021 - 04:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img