štvrtok, 15 apríla, 2021
3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Čečenský líder Kadyrov sa objavil už niekoľko dní po správach, že má...

Čečenský líder Kadyrov sa objavil už niekoľko dní po správach, že má COVID-19

Správy z minulého štvrtka, aj v ruských štátnych tlačových agentúrach, uvádzali, že 43-ročného Kadyrova letecky previezli do moskovskej nemocnice na liečbu, čo však predstavitelia v Čečensku nikdy nepotvrdili ani priamo nepopreli.

Líder Čečenska, autonómnej republiky na juhu Ruskej federácie, zverejnil v utorok na svojom účte v komunikačnej aplikácii Telegram odkaz, že dohliadal na zasadnutie venované koronavírusu. Dodal, že situácia v čečenských nemocniciach je “ustálená”.

Na sprievodnej fotografii vidieť Kadyrova pri veľkom oválnom stole s ďalšími predstaviteľmi – nemá ochrannú tvárovú masku, ale sedí ďalej od ostatných účastníkov stretnutia.

Ruské agentúry s odvolaním sa na zdroje zo zdravotníctva napísali, že u Kadyrova bolo podozrenie na nákazu koronavírusom a dali ho pod dohľad lekárov.

Kadyrov sa dostal k moci v Čečensku po tom, čo jeho otca Achmada v roku 2004 zabili pri bombovom útoku. Je verným spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina a je obviňovaný z rozsiahleho porušovania ľudských práv v Čečensku, regióne v severnom Kaukaze.

K pandémii nového koronavírusu zaujal typicky svojvoľný, spupný postoj a lekárov, sťažujúcich sa na nedostatok ochranného vybavenia, označil za “provokatérov”, ktorých treba prepustiť.

Vyhlásil tiež, že ľudí, ktorí porušili koronavírusovú karanténu, treba “zabiť”. A Čečencov, ktorí nešli do izolácie a potom nakazili ostatných, označil za “teroristov” a dodal, že ich treba pochovať v jamách.

Kadyrov sa nezvykle vôbec cez víkend neobjavil na verejnosti, hoci bol sviatok na záver moslimského pôstneho mesiaca ramadán. Na svojej stránke na sociálnej sieti len zverejnil odkaz so zábermi z hlavného mesta Groznyj.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 15. apríla 2021 - 01:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -