Kičura: Nezlyhal som. Všetko je v súlade so zákonom

  0
  Kajetán Kičura, predseda Správy štátnych hmotných rezerv (Autor: TASR)

  “Od deviatej do jednej hodiny sme veľmi detailne vysvetlili a doložili každý jeden doklad, každý jeden papier ku všetkým zmluvám, ktoré boli uzavreté,” povedal Kičura s tým, že s kontrolou pokračovali aj popoludní.

  Kičura reagoval aj na kritiku v súvislosti s Matovičovými slovami, že SŠHR pod jeho vedením objednala nepotrebné a predražené testy. Tvrdí, že postupovali podľa objednávky ministerstva zdravotníctva na 200.000 kusov rýchlotestov a 200.000 kusov testov na výtery. Podotkol, že ponuku dostali len na rýchlotesty, a preto ich objednali.

  “Dnes sa zistila chyba pri počítaní,” poznamenal. Pokračoval, že objednali 200.000 balíkov a nie kusov, ako si pôvodne mysleli. Aj s tým podľa jeho slov súvisí vyššia suma objednávky. Zdôraznil, že spoločnosť okamžite kontaktujú a objednávka sa upraví.

  Podotkol, že sa nenašlo iné porušenie v ostatných zmluvách. Tvrdí, že boli pritom skontrolované všetky postupy. Trvá na tom, že konali v súlade so zákonom. Zároveň odmieta tvrdenia, že sklady SŠHR sú prázdne. Poukázal na to, že vďaka ich zásobám mohla napríklad zasadať aj vláda, ktorá používala rúška z ich rezerv. Myslí si, že bývalá vláda sa k situácii postavila razantne a múdro.

  Premiér Matovič avizoval, že na pondelkovom (23. 3.) rokovaní vlády požiada ministra hospodárstva, aby podal návrh na odvolanie šéfa SŠHR. Kičura potvrdil, že do sudcovského talára sa v najbližšej dobe vrátiť neplánuje.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu