piatok, 14 mája, 2021
14.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Hriechy USA neprekážajú, Rusko a Čínu popľujete aj za pomoc, smeje sa...

Hriechy USA neprekážajú, Rusko a Čínu popľujete aj za pomoc, smeje sa Jan Keller

Jan Keller tvrdí, že súčasné dianie je príležitosť na prehodnotenie stereotypov. Predovšetkým pokiaľ ide o pohľad na ostatné krajiny.

„Možno si ani neuvedomujeme, akú veľkú časť planéty sme stihli očierniť a odpísať, najmä počas posledných dvadsiatich rokov,“ uvádza Keller v súvislosti s tým, koľko za posledných niekoľko rokov prebehlo konfliktov. „V konflikte na Balkáne koncom minulého storočia boli krvou ušpinené všetky zúčastnené strany. Preklínať sa však smelo len Srbsko, tí ostatní sa postupne stávajú našimi bratmi v zbrani a členmi Európskej únie,“ ilustroval. Ako ďalšie príklady dal sociológ Irak, Líbyu a Sýriu. A ďalej Severnú Kóreu, Venezuelu či Irán.

„Liberálni vyháňači diabla“ podľa neho študujú dianie v Maďarsku a Poľsku tak bedlivo, že prehliadajú, ako sa v Európe postupuje proti Kataláncom a ako je na tom zdravotne „väzeň svedomia v Londýne“, teda zakladateľ WikiLeaks Julian Assange.

Julian Assange

Julian Assange. Zdroj: TASR

„Hriechy spojencov a potenciálnych spojencov sa veľkoryso a trpezlivo prehliadajú, zato Moskve priťaží aj pomoc Taliansku a na Čínu možno pľuvať v istých kruhoch úplne hygienicky vďaka tomu, že nám dodala rúška,“ sťažuje sa Keller.

„Merané rozlohou aj počtom obyvateľov, stihli sme týmto spôsobom postupne odpísať už väčšinu planéty. Možno nad tým v karanténe začneme aspoň trochu uvažovať. Inak hrozí, že o chvíľu nebude už nikto, koho sme ešte nezatratili a neprekliali,“ varuje na záver.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 14. mája 2021 - 16:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -