Toto ste o Hillary Clintonovej možno radšej ani nechceli vedieť. Uznávaný server zverejnil politický profil hrôzy

  0
  Hillary Clintonová (Autor: TASR)

  Donna Brazileová, bývalá dočasná šéfka Demokratického národného výboru (DNC), zo svojej pozície zistila, ako niekdajšia prezidentská kandidátka držala v hrsti celú Demokratickú stranu Spojených štátov. Strana bola veľa zadlžená. Dlhy mala už od druhej prezidentskej kampane Baracka Obamu. Pätnásť miliónov dolárov dlhovali demokrati bankám a ďalších osem miliónov ľuďom, ktorí dodali materiály na Obamovu kampaň. Väčšina týchto dlhov bola zaplatená z peňazí určených na kampaň Hillary Clintonovej. Aj napriek tomu však demokrati stále dlhovali asi dva milióny dolárov. Keď Donna Brazileová prevzala funkciu a dozvedela sa to, zdesene sa rozkričala a premýšľala, ako bude túto situáciu riešiť.

  Keď to dnes už bývalá šéfka DNC zistila, podelila sa o informácie s Berniem Sandersom, protikandidátom Hillary Clintonovej v predvolebnej kampani. Ten túto novinu vzal pomerne pokojne. Chcel len vedieť, či má Clintonová šancu stať sa prezidentkou. Donna Brazileová vraj prieskumom, ktoré Clintonovú favorizovali, veľmi neverila. Precestovala totiž celú krajinu a zistila, že koalícia, ktorá dvakrát po sebe zvolila Barracka Obamu za prezidenta, sa drobí. Predovšetkým mladí ľudia, tzv. deti milénia, neboli odhodlaní voliť Clintonovú.

  Spomínaný dlh dva milióny dolárov vznikol v kampani Hillary Clintonovej. O finančnej situácii strany by mali vedieť všetci členovia vedenia, ale ukázalo sa, že väčšina členov vôbec nič nevie. Nevedeli ani to, že bola dohodnutá pôžička dva milióny dolárov na novú kampaň. Všetko vraj bežalo v réžii Hillary Clintonovej, ktorá mala stranu pod kontrolou. Stúpencom Bernieho Sandersa sa to ani trochu nepáčilo a protestovali proti tomu, pretože to ich kandidáta znevýhodňovalo. Ukázalo sa však, že protestovať proti tomu im nebolo nič platné.

  Bernie Sanders

  Bernie Sanders Zdroj: SITA

  Ale Sanders vraj aj napriek tomu bojoval v súboji s Clintonovou ako lev a dosiahol nemalé úspechy.

  Clintonová vraj neporušila zákon, ale konala neeticky

  Americký zákon hovorí, že jednotlivec môže prezidentskému kandidátovi prispieť 2 700 dolárov, ale pre stranu ako takú sú limity vyššie. Peniaze tak oficiálne prúdili do Demokratickej strany a odtiaľ si ich brala Clintonová, čím spomínaný limit obišla. Peniaze pre stranu pritom teoreticky mohli využiť všetci demokratickí kandidáti, predovšetkým Bernie Sanders, ale Clintonová údajne držala stranu v hrsti. Existovala totiž dohoda medzi DNC a manažérom kampane Hillary Clintonovej Robbym Mookom, že peniaze dostane Clintonová. Nebyť tejto dohody, strana sa vraj mohla zrútiť. Chod strany vraj mesačne stál tri a pol až štyri milióny dolárov. Strana z týchto peňazí platila naozaj rozsiahly aparát tajomníkov či expertov.

  Keď má strana úradujúceho prezidenta, ktorý obhajuje mandát, predpokladá sa, že by mal mať pod kontrolou aj peniaze potrebné na svoje znovuzvolenie. Ale ak žiadny prezident neobhajuje pozíciu, pravidlá by mali byť voľnejšie. Tým, že Clintonová ovládla finančné toky v Demokratickej strane, sa síce nedopustila ničoho nezákonného, ale Donna Brazileová si myslí, že Clintonová konala neeticky.

  Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu