nedeľa, 7 marca, 2021
6.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Seehofer odstúpi z kresla bavorského premiéra. Začiatkom roka ho nahradí Söder

Seehofer odstúpi z kresla bavorského premiéra. Začiatkom roka ho nahradí Söder

Jeho funkciu prevezme bavorský krajinský minister financií Markus Söder. Tlačovej agentúre DPA to povedali zdroje v pondelok, po víkendovom stretnutí najužšieho vedenia Kresťanskosociálnej únie (CSU).

Od septembrového volebného fiaska je Seehofer pod tlakom, aby sa vzdal aspoň jedného zo svojich politických postov: funkcie predsedu CSU, poslanca krajinského snemu, alebo predsedu bavorskej vlády.

CSU pôsobí len v Bavorsku, je však kľúčovým spojencom Kresťanskodemokratickej únie (CDU) kancelárky Merkelovej. Obe sesterské strany všeobecne spolupracujú a vytvárajú spoločný politický blok známy ako Únia CDU/CSU.

Politické boje vo vnútri CSU komplikujú Merkelovej snahu nájsť koaličného partnera po septembrových parlamentných voľbách, ktoré sa skončili nejednoznačne.

CSU je ideologicky v spore so stredoľavými sociálnymi demokratmi z SPD, s ktorými by Merkelová najradšej zostavila novú koaličnú vládu. Seehofer zostane šéfom CSU, sesterskej strany CDU, ale menoval konkrétne Södera ako svojho nástupcu v kresle bavorského premiéra.

Väčšina delegátov na víkendovom stretnutí vedenia CSU v Mníchove hlasovala za to, aby Söder nahradil Seehofera na začiatku roka 2018, uviedli ešte zdroje pre DPA.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,390 +1,286 Dnes Úmrtí 7,836 +97 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,254 Last updated: 7. marca 2021 - 18:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky