nedeľa, 24 januára, 2021
5.5 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO To, čo odkazuje Fico podnikateľom, je vrchol drzosti. Je absurdné, aby...

VIDEO To, čo odkazuje Fico podnikateľom, je vrchol drzosti. Je absurdné, aby sa takto vyjadroval na adresu ľudí, ktorí prinášajú hodnoty, reaguje saskárka Kiššová

„Zamestnávateľovi stúpnu náklady o 70 eur,“ tvrdí Kiššová. O sumu, o ktorú sa zvýšia náklady zamestnávateľom, sa zvýšia aj ceny pre ľudí, ktorí budú kupovať ich výrobky a služby, dodala. Dosah zvýšenia minimálnej mzdy na podnikanie sa podľa nej bude viac týkať malých a stredných podnikov než veľkých firiem. Vláda by mala radšej znížiť daňovoodvodové zaťaženie, zlacniť zamestnávanie a znížiť byrokratickú záťaž podnikateľov, zdôraznila Kiššová.

Zvyšovanie minimálnej mzdy sa bude týkať najmä nízkokvalifikovanej pracovnej sily. Kiššová pripomenula, že na Slovensku je problém so zamestnávaním takýchto ľudí.

Jana Kiššová ukazuje, že na zvýšení minimálnej mzdy zarobí najmä štát. Autor: df

Tímlíderka SaS pre podnikateľské prostredie zároveň vyčíta premiérovi drzé výroky na adresu slovenských podnikateľov. Prečo, preboha, podnikatelia pištia, keď jeden hrá golf, druhý je na rybách a tretí sa vozí v drahom aute?“ citovala Kiššová Roberta Fica. Ja neviem, koho týmto výrokom pán premiér myslel, ale chcem mu odkázať, že nie všetci podnikatelia sú daňoví podvodníci, a myslím si, že toto je vrchol drzosti, čo im odkazuje,“ vyhlásila Kiššová a pokračovala, je to dehonestujúce a absurdné, aby jeden premiér, ktorý navyše nikdy v živote nepodnikal, sa takto vyjadroval na adresu podnikateľov, ktorí prinášajú tejto krajine hodnoty.

Predseda SaS a europoslanec Richard Sulík si myslí, že vláda zlyháva v zdravotníctve, vzdelávaní, justícii aj v elektronických službách. Vláda sa chváli tým, za čo nemôže, že rastie svetová ekonomika,“ konštatoval. Chaos podľa neho vládne aj v súvislosti so zavedením 13. a 14. platu a príplatkov za prácu v noci, cez víkend a sviatok. Nebolo k nim pripomienkové konanie, neboli vyrátané dopady na podnikateľské prostredie, takto sa štát neriadi,“ kritizoval.

Eugen Jurzyca ukazuje na grafe, ako vyzerajú rozdiely medzi slovenskými regiónmi. Autor: df

Poslanec liberálov Eugen Jurzyca upozornil, že vláda neplní napríklad sľuby o väčšej konsolidácii verejných financií či o vyrovnávaní regionálnych rozdielov. Slovensko je aj po 10 rokoch boja Roberta Fica s regionálnymi rozdielmi na tom veľmi zle. Máme jedny z najväčších regionálnych rozdielov v Európskej únii,“ vyhlásil Jurzyca s tým, že rozdiel v kvalite vzdelávania medzi regiónmi Slovenska sa podľa neho ukázal aj v testovaní vedomostí piatakov na základných školách.

Autor: TASR/df

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 24. januára 2021 - 16:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky