streda, 28 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaVyhrá Zeman. Chceme Zemana. Topolánek v koši, hovorí nový prieskum u susedov

Vyhrá Zeman. Chceme Zemana. Topolánek v koši, hovorí nový prieskum u susedov

Bývalému predsedovi AV ČR Drahošovi vyjadrilo v prieskume po zaokrúhlení odpovedí „určite áno“, „skôr áno“, „určite nie“ a „skôr nie“ podporu 60 percent respondentov, opačne sa vyjadrilo 41 percent ľudí. Ako jediný z deviatich adeptov na post českého prezidenta má podľa prieskumu viac podporovateľov než odporcov.

Zeman dostal podporu 47 percent respondentov, odmietavo sa k nemu vyjadrilo 54 percent. Tretí najväčší podiel podporovateľov získal bývalý diplomat Pavel Fischer, a to 40 percent, odporcov má 60 percent. Aj u ďalších šiestich adeptov prevažoval podiel odporcov. Ide o lekára a aktivistu Marka Hilšera, podnikateľa a textára Michala Horáčka, prezidenta Asociácie obranného a bezpečnostného priemyslu ČR Jiřího Hynka, bývalého šéfa Škody Auto Vratislava Kulhánka, hudobníka a šéfa strany Rozumní Petra Hanniga a bývalého premiéra Mirka Topolánka. Topolánka podporila desatina respondentov, ktorí ho poznajú. Odporcov má 90 percent.

Agentúra sa v prvej polovici decembra opýtala 724 respondentov aj na to, kto prezidentské voľby podľa nich vyhrá. A odpoveď bola jasná – 56 percent z nich sa domnieva, že vyhrá Miloš Zeman. Ešte o niečo zaujímavejšia je možno informácia, že podiel ľudí, ktorí si myslia, že vyhrá Miloš Zeman, narástol od nedávneho podobného prieskumu v novembri o 10 percentuálnych bodov.

Len 15 percent Čechov sa domnieva, že vyhrá Jiří Drahoš. Šesť percent si potom myslí, že zvíťazí Michal Horáček. Len 2 percentá respondentov veria, že na prvom mieste skončí Mirek Topolánek.

Jiří Drahoš

Jiří Drahoš. Zdroj: Daniela Černá

„Výrazne vyrovnanejšia situácia je v deklarovaných sympatiách ku kandidátom, kde Miloša Zemana preferuje jedna tretina, Jiřího Drahoša viac ako jedna pätina a takmer jedna pätina aj Michala Horáčka,“ dopĺňa agentúra.

Celý text si môžete prečítať TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 19:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -